Date statistice in scoala noastră

Îndrumați de profesoara de matematica – informatica a școlii, Miss Valeria Susai, elevii clasei a V a au realizat grafice în excel, ulterior formând un proiect numit „Date statistice în școala noastră”. Au strâns date despre colegi ( ziua, luna, anul nașterii, înălțime, gen, numărul de frați și surori), au creat grafice cu bare orizontale,Continuă lectura „Date statistice in scoala noastră”

Rezultate simpozion geografie

Suntem tare mândri de reușitele elevilor noștri in general. Dar astăzi este despre un elev anume. Nadia, eleva in clasa a V a, a obținut PREMIUL I la simpozionul la care a participat recent. Împreuna cu Dl Profesor Mihai Dumitrescu au ales sa descopere vestigiile istorice din nordul orașului prezentate in lucrarea „În căutarea trecutuluiContinuă lectura „Rezultate simpozion geografie”

Sport la Gradinita SMART KIDS

Ne sucim, ne învârtim, deprinderi ne însușim Uite’asa, cu mic cu mare, învățăm cate-o mișcare Alergam și ne jucam, motric noi ne dezvoltam Ne’ncurcam, mai ezitam …,dar așa noi învățam @gradinitasmartkids

%d blogeri au apreciat: