Date statistice in scoala noastră

Îndrumați de profesoara de matematica – informatica a școlii, Miss Valeria Susai, elevii clasei a V a au realizat grafice în excel, ulterior formând un proiect numit „Date statistice în școala noastră”.


Au strâns date despre colegi ( ziua, luna, anul nașterii, înălțime, gen, numărul de frați și surori), au creat grafice cu bare orizontale, grafice cu bare verticale și grafice linii, analizând-le și trăgând concluzii.


Funny fact: majoritatea sunt nascuti in luna august !

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat: